TRAKYA BAĞ ROTASI

TRAKYA BAĞ ROTASI

BİYOGRAFİ

MEHMET YALÇIN

 

 

Mustafa Çamlıca

Chamlica Kurucu ve yöneticisi / The Founder and Owner

Mustafa Çamlıca kariyerine 1984 yılında, Maliye Bakanlığında Maliye Müfettişi olarak başlamıştır, daha sonra 1994 – 1996 yılları arasında PricewaterhouseCoopers’da çalışmıştır, Arthur Andersen’a 1996’da katılmış, 2001 yılında Türkiye Vergi Hizmetleri Bölüm Başkanlığına atanmıştır. 2002’deki birleşme sonucunda Ernst & Young’a Güneydoğu Avrupa Bölgesi Vergi Hizmetleri Bölüm Başkanı olarak dahil olmuştur. Ernst&Young Türkiye Ülke Başkanlığından 2016 yılında emekli olmuştur.

Chamlija bağcılık projesini 2006’da başlattı. 1 yıllık araştırma sonucunda 2007 yılında arazilerin alımına başlandı. 2008 yılında ilk bağ dikimleri yapılmış ve aralıksız olarak günümüze kadar sürmüştür. Toplam 900 dönüm bağ ile Trakya’nın en büyük şaraplık bağ üreticisidir. İlk üretim 2011 yılında yapılmıştır. Halen Balkanların en iyi şarap üreticisi ünvanına sahiptir

Selim Ellialtı

Suvla Kurucu

TED Ankara Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi eğitiminden sonra Ankara’ya dönüp, gençlik hayalini geçekleştirerek o zamanlarda kentteki ilk sanat galerisi ve Bistro Café’yi kurdu. Daha sonra teknoloji sektöründe genel müdür olarak kariyerine devam etti.

Bu süreci birbiri ardına kurduğu ve sattığı teknoloji şirketleri izledi.

Son girişimi olan Protek teknoloji şirketini 2002’de Avusturyalı teknoloji şirketine sattıktan sonra 1 senelik arada tarıma yönelerek Eceabat’ta yepyeni bir girişim ile bağ ve zeytinlik yatırımına başladı.

2003 yılında kurduğu bağların ilk finansmanını teknoloji şirketi satışından karşılayan Ellialtı, bağın süren ihtiyaçlarını finanse etmek için ara verdiği teknolojiye Microsoft ile dönüş yaptı. Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Genel Müdür olarak 7 senelik Microsoft deneyiminin ardından, şarabın zamana yaslanan yönünü, teknolojinin zamanla yarışan dinamiğine tercih ederek kariyerine, emeklilik projesi olarak gönül verdiği markası Suvla ile devam ediyor.

Zeynep Arca Şallıel

Arcadia Kurucu Ortak ve Yönetici

Arcadia Bağlarında Kurucu Ortak ve Yönetici olarak çalışmaktadır. Fransa’da Uluslarası Ilişkiler eğitimini tamamladıktan sonra bir süre reklam prodüksiyonlarında ve  ardından da Turizm Yatırımcılığı yapan aile şirketinde çalıştı. 2002 yılında babası Özcan Arca ile Arcadia Bağları projesine başlayınca  UC Davis ve Universite du Vin ‘den Bağcılık, Şarap üretimi ve tadım eğitimi aldı ,farklı ülkelerde şaraphanelerde stajyer olarak  çalıştı. 2004 yılında Arcadia Bağlarının yer seçimi ve kurulumu için  Prof. Alain Carbonneau ve Dr. Michel Salgues ile çalıştı.

2016 yılında Kagider, Garanti Bankası ve Ekonomist dergisi ‘nin “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ödülünü aldı.

2018-2019 döneminde EY Girişimci Kadın Liderler programına seçildi.

Şarap ve Şarap Turizmi konusunda farkındalığı arttırmak,

doğru bilginin yayılmasına katkıda bulunmak amacı ile 2013 yılından bu yana Yeditepe Üniversitesi Gastronomi bölümünde ders vermekte ve çeşitli konferanslarda konuşmacı olarak yer almaktadır.