NEŞE AKSOY BİBER & BERRİN BAL ONUR

Antre Gourmet kurucuları & Peynir Araştırmacıları ve Yazarları

NEŞE AKSOY BİBER & BERRİN BAL ONUR

Antre Gourmet kurucuları & Peynir Araştırmacıları ve Yazarları

BİYOGRAFİ

NEŞE AKSOY BİBER

1971 yılında Adana’da doğan Neşe Biber, Marmara Üniversitesi İletişim

Fakültesi Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı bölümde iletişim yüksek lisansını tamamladı.

İş hayatına Sabah dergi grubu reklam bölümünde  başlayan Neşe Biber, kariyerine Akşam gazetesinde reklam müdürü, ardından CNN TÜRK’te reklam grup koordinatörü olarak devam etti.

2000 yılında DigiTürk’te Pazarlama ve Projeler koordinatörü görevini üstlendi. Bu dönemde şirketin kurumsal kimlik çalışmalarını, e-ticaret ve pazar geliştirme faaliyetlerini yürüttü.

2000 yılında kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış şirketi, Antre Gurme ile gurme gıda sektöründeki çalışmalarına başladı.

Berrin Bal Onur  ile birlikte yazdıkları “Peynir Aşkına” ve

“50 Peynirli Şehir Balıkesir” adlı iki kitabı bulunan Biber, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmektedir.

Neşe Aksoy Biber, halen Antre Gurme ile ticari çalışmalarını sürdürmekte olup, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı /YUCITA üyesidir.

BERRİN BAL ONUR

1969 yılında İstanbul’da doğan Berrin Bal, satış yöneticisi olarak başladığı kariyerine, Sabah ve Hürriyet dergi gruplarının çeşitli yayınlarında reklam koordinatörü olarak devam etti.
1993-1994 yılları arasında İngiltere’de satış-pazarlama eğitimi aldı.
Özel radyo yayıncılığının yeni geliştiği dönemde Show TV yayın grubu radyolarının reklam grup koordinatörü göreviyle satış organizasyonlarını yapılandırdı.
2000 yılında Neşe Biber ile birlikte Türkiye’nin ilk peynir ve yöresel ürünler konusunda uzmanlaşmış şirketi Antre Gourmet’yi kurdu.
2007 yılında MSA/City&Guilds Uluslararası Profesyonel Aşçılık Okulu diplomasına sahip oldu.

Neşe Aksoy Biber ile yazdıkları “Peynir Aşkına” ve “50 Peynirli Şehir Balıkesir” adlı iki kitabı bulunan Bal Onur, peynirle ilgili danışmanlık, eğitim, araştırma ve gezi çalışmalarını sürdürmekte, yönetiminde olduğu KEDV-Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın dar gelirli kadınların ekonomik durumlarını ve yaşam kalitelerini güçlendirme çalışmaları içinde yer almaktadır. YUCITA ( Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı) üyesidir.