MORRIS LYNELL REID

ORTAK / Mercury LLC

MORRIS LYNELL REID

ORTAK / Mercury LLC

BİYOGRAFİ

Morris L. Reid, Mercury’nin Washington, D.C. ve Londra ofislerinin ortağıdır. Üst düzey bireyler, hükümet yetkilileri ve şirket yöneticileriyle çalışmıştır ve 15 yılı aşkın süredir üst düzey siyasi ve kurumsal konularda danışmanlık yapmaktadır. Halkla ilişkiler danışmanlığı çalışmaları, marka oluşturma, uluslararası ilişkiler ve savunma konuları, kriz ve itibar yönetimi üzerine yoğunlaşmaktadır. İş eşleştirmesi ve doğrudan yabancı yatırımı güvence altına almak da dahil olmak üzere kazançlı iş geliştirme planları tasarlayıp yürütmektedir. Küresel olarak tanınan bir stratejist olan Morris, Asya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika’da kamu ve özel sektörlerde çalışmıştır. Merkür’e katılmadan önce, danışmanlık ve medya ilişkileri firması Westin Rinehart’ı satın alarak BGR’ye katıldıktan sonra BGR Grubunun Uluslararası Uygulamasında lider olarak yer almıştır.

Westin Rinehart’ı kurmadan önce, Dewey Square Group’ta Müdür olarak görev yapmıştır. Clinton yönetimi sırasında son ticaret bakanı Ronald Brown’a ve daha sonra konut sekreteri Andrew Cuomo’nun kıdemli personel yardımcısı olan Morris,

1996 Demokratlar delegasyonunda  Başkan Yardımcısı Al Gore’un ofis müdürlüğü ve Clinton / Gore’96 seçimleri için operasyondan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Son dönemlerde Afrika’da bazı başkanlık kampanyaları, FIFA ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) liderlik yarışlarında aday hazırlıkları ve son zamanlarda mevcut Afrika Kalkınma Bankası Başkanını seçmek için başarılı küresel kampanyayı yönetmiştir. Dünyanın önde gelen gelişmekte olan pazarlarında başbakanlara, maliye bakanlarına, dışişleri bakanlarına ve sağlık bakanlarına danışmanlık yapmaktadır.

Morris politika ve iş pazarlamasında uzman olarak dünya çapında önde gelen medya platformlarında yer almaktadır.

Bunlar arasında France 24, FOX News, Sky News, Al Jazeera, BBC, CNN, CNBC, MSNBC, New York Times, USA Today, Financial Times ve Forbes dergileri sayılabilir.