LEVENT KÖMÜR

Mey-Diageo Türkiye - Genel Müdür

LEVENT KÖMÜR

Mey-Diageo Türkiye - Genel Müdür
facebook-icon twitter-icon googleplus-icon linkedin-icon pinterest-icon

BİYOGRAFİ

Levent Kömür, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Procter & Gamble Türkiye’de Ürün Müdür Yardımcısı olarak profesyonel hayatına başladı.

Procter & Gamble’da Stratejik Planlamadan Sorumlu Bölgesel Ürün Müdürü olarak 1999 yılında Brüksel’e tayin oldu. 2001 yılından itibaren Pazarlama Direktörü olarak devam ettiği bölgesel görevini takiben, 2003 yılında Procter & Gamble Mısır’da Yakın Doğu ( Mısır, Lübnan, Ürdün, Suriye, Irak) Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. 2005-2009 yılları arasında Türkiye’de Procter & Gamble Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüttü. Kömür; 2009 yılının başında, Procter & Gamble’ın Güney ve Doğu Afrika Pazarlama Direktörü olarak atandı. Bu görevine, iki yıla yakın bir süre devam etti.

2010 yılı Aralık ayında, “shopper marketing” konusunda dünyanın önde gelen ajanslarından Integer Group’un İstanbul ofisini kurdu ve genel müdürlüğünü yaptı.

Levent Kömür, 2012 yılında Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak Mey|Diageo’ya katıldı. Ağustos 2016 itibariyle de Satış ve Dağıtım Direktörlüğü görevini üstlendi.
Capital Dergisi’nin düzenlediği “Yılın Pazarlama Yöneticisi” yarışmasında 2013-2014- 2015 yıllarında üst sıralarda yer aldı ve Türkiye’nin önde gelen pazarlama yöneticileri arasında yer aldı.

1 Ekim 2017 tarihi itibariyle Mey|Diageo Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Evli ve iki çocuk babası olan Levent Kömür; iyi derecede İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve
temel Arapça bilmektedir.

All sessions by LEVENT KÖMÜR