JALE ERENTOK

Girişimci / Danışman / 2PAx'ın kurucusu ve CEO

JALE ERENTOK

Girişimci / Danışman / 2PAx'ın kurucusu ve CEO

BİYOGRAFİ

Londra’nın en yenilikçi ve başarılı konuk ağırlama konseptlerine öncülük etti. Daha önce Busaba, Eathai restoran grubunun CEO’sudur. Restoran yaratıcısı Alan Yau ile birlikte çalışıyor. Wagamama, Hakkasan, Yauatcha, Busaba Eathai ve daha yakın zamanda Duck & Rice, Park Chinois ve Babaji Pide gibi markalar da dahil olmak üzere farklı konseptlerde liderlik yapıyor.
Kendini kanıtlamış operasyonel yetenekleri ve liderlik vasıflarının yanı sıra, ağırlama markalarının başlangıcından operasyon süreçlerine ve büyümesine eşlik ediyor. Restoran teknolojisi sistemleriyle iç içe çalışmalarını sürdürüyor.
Erentok, Restoranlar için operasyonel bir algoritma geliştiriyor ve Alan Yau projelerinde aktif bir danışmanlık rolü oynamaya devam ediyor. Ayrıca, endüstride verimli ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışan öncü restoran, şef, üretici ve tedarik zinciri yöneticilerinin büyüyen bir topluluğunu destekleyen Smalleats adlı bir ağırlama danışmanlığı firmasının da CEO’su.
Jale aynı zamanda Techhstars tarafından desteklenen METRO Accelerator’da ağırlama ve Perakendecilik değer zincirinin tamamında teknoloji girişimleri için seçici rehberlik programı olan bir mentor.
Paylaşıma açık ve doğrudan teknolojinin ihtiyaçları ile yönlendirilen bir ağırlama endüstrisini etkinleştirmek gerektiğine inanıyor.