GÖKHAN MUTLAY

Etkinlik ve Gösteri Sanatları Prodüktörü

GÖKHAN MUTLAY

Etkinlik ve Gösteri Sanatları Prodüktörü

BİYOGRAFİ

Gökhan Mutlay, Boğaziçi Üniversitesinde Fizik Bölümünde okuyarak başladığı üniversite eğitimini Turizm İşletmeciliği Bölümünden mezun olarak bitirdi.

The Marmara Oteli Ziyafet Müdürlüğü, Grand Hyatt Regency Istanbul  F&B ve kongre müdürlüğü görevlerinin ardından Kongre Turizminde Türkiye’nin dönüm noktası olan Habitat II İnsan Yerleşimleri Kongresi Yiyecek İçecek Koordinatörlüğü ve Proje Koordinatör Yardımcılığı görevi ile dönemin Cumhurbaşkanı tarafından takdir belgesi ile ödüllendirilmiştir.

2008 yılında ortak kurduğu Cosmo m.i.c.e şirketi Rusya’da ve Ortadoğu’daki ofisleriyle bölgenin en güçlü etkinlik prodüksiyon şirketlerinden biri haline geldi.

Cosmo faaliyet süresi boyunca, World Economic Forum WEF – Oslo 55. Eurovision Şarkı Yarışması- Formula 1- Uluslararası Havaalanı ve Marina Açılışları gibi büyük organizasyonların yanı sıra, gerçekleştirdiği sahne showları ve “video içerik” uygulamaları ile pek çok sektör ödülü aldı.

Bir çok belgeselin yapımcısı ve yönetmeni oldu. 40’tan fazla filmin yapımcılığını üstlenen TAFF Pictures’da CEO’luk görevini yürüttü.