GAMZE CİZRELİ

Big Chefs - Kurucu Ortak & CEO

GAMZE CİZRELİ

Big Chefs - Kurucu Ortak & CEO

BİYOGRAFİ

1968 yılında doğdu.

ODTÜ İşletme fakültesinden mezun olduktan sonra 1993 yılında Ankara’nın ilk cafesi  “CAFEMİZ”i  yarattı. Ardından pastacılığa farklı bir bakış açısı getiren “KUKİ”, Uzakdoğu mutfağını hızlı ve
uygun fiyatla sunan “QUICK CHINA” markaları geldi.

2007 yılında yoluna tek başına devam ettiği ikinci girişimcilik döneminde Bigchefs Cafe- Brasserie markasını yarattı.  Ankara’da tamamen özkaynaksız açılan Big Chefs restoran zincirinin yolu 2009 yılında Saruhan Tan ile kurulan ortaklık sonucu İstanbul’a açıldı. Günümüzde hızla büyüyerek toplamda 50 şubeye (44 yurt içi , 6 yurt dışı) ve 2500’i aşkın çalışana ulaştı.

Yeni hızlı mutfak konsepti ile 2.markası “BigDürüm” ü yarattı. Başta İstanbul ve Anadolu’da olmak üzere, Dünya’da geçerli bir zincir marka olarak büyümesini hedefliyor.

Eylül 2016’da özel yatırım fonu Taxim Capital ile ortaklığa imza attı. Halen şirketin Kurucu Ortak ve CEO görevini yürütmektedir.
Gamze Cizreli, restoran işletmeciliğinin yanı sıra ODTÜ İşletme fakültesinde “Girişimcilik” dersleri vermiştir.

Dönemsel olarak çeşitli dergi ve gazetelere gurme ve seyahat yazıları yazmıştır.

2010 KAGIDER ve Garanti Bankası işbirliği ile düzenlenen “Kadın Girişimcisi”  yarışmasında Türkiye 1.’liğini kazanmıştır. 2011, 2013 ve 2017 yıllarında Ekonomist Dergisinin düzenlediği “Yılın İş İnsanları”  yarışmasında “Yılın Kadın Girişimcisi” ödüllerini almıştır.

ULUSLARARASI GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ(EO) ve KAGİDER üyeliği, BMD ve TURYİD’de de YK üyesi olarak Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak görev almaktadır.

Oğul ve Ali adında iki çocuk annesidir.

All sessions by GAMZE CİZRELİ