FATMA ŞAHİN

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi - Belediye Başkanı

FATMA ŞAHİN

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi - Belediye Başkanı

BİYOGRAFİ

2002 yılında siyasete girdi. AK Parti’nin Gaziantep’teki ilk kurucularından oldu.

2002 seçimlerinde TBMM Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden seçilen ilk kadın vekil olarak hemşerilerini ve Türk kadınını temsil etti.

Milletvekilliği süresince TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu, AB Uyum Komisyonu ve çeşitli soruşturma komisyonlarında görev aldı. TBMM’nin Töre ve Namus Komisyonunda töre cinayetleri, Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu ile de şiddeti araştırma komisyonu başkanlığı yaptı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nda bir dönem Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, bir dönem de Siyasi İşlerden Sorumlu başkan Yardımcılığını üstlendi.

2007 yılında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları başkanı olarak görev yaptı. Çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılar düzenledi.

2011 seçimleri sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurucu bakanı olarak görevlendirildi. Görevi süresince engelliler, yaşlılar, çocuklar, şehit yakınları ve gazilerle ilgili çok sayıda çalışmaya öncü oldu. Aile kurumu ile ilgili çalışmalar yaptı. Kadın sorununa çözümler üretti, farkındalık yarattı.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Fatma Şahin 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

All sessions by FATMA ŞAHİN