ASLI PASİNLİ

WWF Türkiye - Genel Müdür

ASLI PASİNLİ

WWF Türkiye - Genel Müdür

BİYOGRAFİ

Boğaziçi Üniversitesi’nden Ekonomi, University of Illinois, USA’dan MBA dereceleri bulunmaktadır. 

Çalışma hayatına,  The Coca-Cola Company’nin Atlanta’daki dünya merkezinde başlamış ve toplam 6 sene, Coca-Cola’nın Atlanta, İstanbul ve Viyana ofislerinde, Stratejik Planlama ve Pazarlama alanlarında yönetici olarak çalışmıştır. 

2003-2016 yılları arasında kurucusu olduğu  Soul Group restoranlarının Yönetici Ortaklığını yürütmüştür.  80 kişilik ekibiyle, ayda 10 bin kişiye hizmet veren Soul Group restoranlarının birçok yerli ve yabancı ödülü bulunmaktadır, ancak grubun aldığı en anlamlı ödül, Time-Out tarafından Türkiye’nin ilk ‘Yeşil Nesil Restoranı’ olmasından dolayı verilen ‘Özel Başarı Ödülü’dür. 

Türkiye’de yeme-içme sektörünün yarattığı karbon ayak izinin azaltılmasını hedefleyen ve restoranları sertifikalandıran ‘Yeşil Nesil Restorancılık’ girişiminin öncülüğünü yapmıştır. Bu program dahilin de, Türkiye’de ilk defa gıda atığından organik gübre üretimi, Belediye seviyesinde gerçekleşmiştir. TURYİD’de (Restoran Yatırımcıları Derneği) ‘Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı’ olarak görev almıştır. 

2017 Ocak ayından beri WWF Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’nü yürütmektedir.  

All sessions by ASLI PASİNLİ